Stále více lidí se věnuje sportování, což je samozřejmě dobře, jelikož se jedná o jednu z nejefektivnějších prevencí proti tloustnutí. Nicméně stále v našich luzích a hájích žije mnoho lidí s větší nadváhou, případně jsou už ve stavu obezity. Nejde pouze o dospělé jedince. Často už obezitou trpí i děti školou povinné. To je zvláště zarážející a zároveň nepříjemné, jelikož je velmi složité mladého člověka donutit hubnout. Obvykle si své zlozvyky převede až do dospělosti.
A přitom není potřeba nic extra. Stačí jen změnit jídelníček. Tučné maso vyměnit za libovější a přidat více luštěnin a zeleniny. Samozřejmě, že je potřeba zakomponovat do životosprávy i pravidelný pohyb. Nejenže se tak ubírá přeci jen lépe, ale zároveň si člověk vylepší kondici. Aktivit, které se k tomuto účelu hodí, existuje celá řada. Stále oblíbenější je například používání trampolíny 366.
Pravidelnost
Jak již bylo naznačeno výše, sportování je nutné věnovat se pravidelně, jinak totiž nebude fungovat tak jak má. To pochopitelně platí i pro skákání na trampolíně. Lidé, kteří to budou flákat a věnovat se aktivnímu pohybu jen jednou za uherský rok, na sobě žádné velké výsledky nepoznají. Naopak, jen zbytečně budou ztrácet čas. A přitom skákání, zvláště pak na kvalitní trampolíně, je i docela zábavné a rovněž i celkem náročné. I základní cviky mohou dát mnohým začátečníkům zprvu zabrat, nicméně s postupem času je možné si vypracovat velmi dobrou formu, díky níž je možné zvládnouti i pokročilejší cvičení.
Vhodný model
Kdo se v trampolínách nevyzná, může mít při jejich výběru docela problémy. Hlavní je se zaměřit na to, kde se má tento cvičební nástroj používat. Jestli venku nebo doma. Na venek jsou ideální zahradní verze, které mimo jiné navíc disponují i ochrannou sítí a často mají o obal na pružiny. Interiérové trampolíny sice příliš mnoho protektivních prvků nemají, avšak jsou na druhou stranu skladnější a je možné je používat prakticky kdekoliv, třeba i v obývacím pokoji.